İade ve Değişim Prosedürü

Spor Atletik İade ve Değişim Prosedürü Spor Atletik, koşulsuz şartsız her daim müşteri memnuniyeti ilkesini benimser. Bu doğrultu da müşterilerimizin taleplerine her zaman gerekli hassasiyeti göstermek en büyük misyonumuzdur. Online sitemiz (www.sporatletik.com) üzerinden gerçekleştirilen satın alma işlemlerinde müşterilerimiz mesafeli satış sözleşmesi gereği 14 gün içerisinde cayma hakkına sahiptir. İade edilmesi istenen ürünün ambalajı ve faturasının, varsa promosyonların ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Hijyenik Nedenlerden Dolayı Mayo,Çorap gibi ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılamamaktadır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş, kullanılmış ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler iade ve değişim prosedürünün dışında kalır. Alıcı, söz konusu mal/hizmeti teslim almadan önce kontrol etmelidir. Buna ek olarak, ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmet ile alakalı mutlaka hasar tespit tutanağı tutturulmalıdır. Aksi halde tüm sorumluluk alıcıya aittir. İadesi veya değişimi talep edilen ürün/ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra maksimum 21 iş günü içerisinde işlem yapılıp, tarafınız bilgilendirilir. 21 iş günü yasal işlem süresi olup, genel de firmamız iade ve değişim taleplerini çok daha kısa sürede gerçekleştirmektedir.

Para iadesi yapılacak ürün/ürünlerinizin ödemesi iade işleminiz onaylandıktan sonra bankaların iade süreç prosedürlerine bağlı olarak en geç 14 iş günü içerisinde tamamlanır. Hepsiburada.com, gittigidiyor.com veya n11.com web sitelerinde bulunan Spor Atletik mağazalarımızdan aldığınız ürünler için iade veya değişim talepleriniz, ilgili istenen iade veya değişim talepleriniz ilgili siteler üzerinden oluşturacağınız talepler doğrultusunda gerçekleştirilir.

UPS Kargo Gönderim Kodu: 6106RX Adres: Osmangazi Mahallesi Hadımköy yolu Caddesi Uslu İş Merkezi No:76/C Esenyurt - İSTANBUL 0212 823 62 71

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI 27 KASIM 2014 TARİHLİ MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMELER YÖNETMENLİĞİ

Cayma Hakkı Madde 9

 1. Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.
 2. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.
 3.  Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
 • Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 • Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 • Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.
 1.  Malın satıcı tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.
 2.  Mal teslimi ile hizmet ifasının birlikte yapıldığı sözleşmelerde, mal teslimine ilişkin cayma hakkı hükümleri uygulanır.

Cayma Hakkının İstisnaları Madde 15

 1.  Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
 •  Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
 •  Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
 •  Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 •  Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 •  Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
 •  Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 •  Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 •  Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
 •  Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.